LIGHTING / Table lamps / Table lamp 7897180
*
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 5 2012
at 17:29:10
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17
-
9141 TABLE LAMP
China, fd perukstock, porcelain. Height: 61 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:22
-
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:07
-
9051 TABLE LAMP
florarl dekor, bemålad matll. Height: 32 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:03
-
9047 TABLE LAMPS
2 pcs, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, D..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40
*
TABLE LAMP
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 5 2012 |
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17 -
9141 TABLE LAMP
China, fd perukstock, porcelain. Height: 61 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:22
-
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:07 -
9051 TABLE LAMP
florarl dekor, bemålad matll. Height: 32 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:03 -
9047 TABLE LAMPS
2 pcs, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, D..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40